Eğitmen Havva Tekin

 

Havva Tekin 1988 yılı Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunudur.   MEB onaylı Eğitici Eğitimeni olarak kişisel gelişim alanında Helpa Kişisel Gelişim Akademisin'de birçok  kurum ve kuruluşa eğitimler vermektedir. NLP, Beden Dili, Etkin İletişim, Motivasyon, Stres ve Öfke Yönetimleri, İş ahlakı, EFT, Koçluk disiplinleri ,Hızlı okuma Konularında uzmanlaşmıştır.

Milli eğitime bağlı çeşitli okullarda eğitimci ve yönetici olarak çalışmış, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü  bünyesinde çeşitli komisyonlarda görev almıştır.  Çankaya İlçe Milli  eğitim Müdürlüğünde edebiyat müfredatını geliştirme programında yazar ve  edebiyatçı kimliğiyle çalıştı Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen Uluslararası PISA araştırma  projesinde  öğrenci değerlendirme  çalışmalarında yer  aldı. Çalıştığı okullarda,  uzun yıllar edebiyat ve dil ve iletişim  alanlarında eğitmenlik yaptı. Çeşitli kurumlarda motivasyon,  iletişim ve yazarlık seminerleri verdi. Diksiyon, hitabet,  etkili  iletişim, beden dili, motivasyon, stres yönetimleri, EFT, sunum teknikleri,  kitle iletişimi ve  yönetici eğitimi alanlarında eğitimler  verdi. Yurt içi ve yurt dışı sempozyumlarda edebiyat, dil ve halk bilimi alanlarında bildiriler sundu. Bu  bildirileri daha sonra basılarak yayınlandı.

“Yazılmasın Ayrılık” ve “Tenim  Salamis Mavisi” adlı iki şiir kitabı okuyucuyla buluştu. “Yeşil Adanın  Çocukları” adlı romanı“ Kültür Bakanlığı Roman Ödülü” dalında büyük ödüle değer  bulundu. Türkiye Yazarlar Birliği ve Kıbrıs Balkan ve Avrasya  Edebiyatçılar Kurumu üyesidir.

 

Beni Arayın